Albert Einstein kimdir? | Prof. Dr. Celal Şengör – YouTube

Albert Einstein kimdir? | Prof. Dr. Celal Şengör[ad_1]

  • Video Views: 42434
  • Published On: 2022-05-10 16:30:22
  • Video Published/Author: Teke Tek
  • Video Duration: 00:27:54
  • Source: Watch on YouTube


Albert Einstein kimdir? | Prof. Dr. Celal Şengör anlatıyor (25 Mart 2018)

Teke Tek YouTube sayfasına abone olarak yeni ve eski tüm videolara erişebilir, kaçırdığınız videoların tekrarlarına ulaşabilirsiniz.
Abone Olmak İçin ➤ https://bit.ly/TekeTek

Teke Tek Facebook: https://www.facebook.com/TekeTekHT/

Fatih Altaylı ile Teke Tek

[ad_2]

24 comments
  1. Ben fatih altaylının adam akıllı bir programa katkı sağladığı için konuştuğunu görmedim. Varsa yoksa goy goy, şimdi izleme kardeşim diyeceksin ama ,ben fatihi izleme için gelmiyorum.celal hoca var diye izliyorum, ama fatihe mahfuz kalıyoruz..

  2. Einstein ilk söylediğinin yanlış olduğunu farkedip düzelttiyse, son söylediğinin doğruluğuna nasıl inanacağız???! Ya son söylediğinin de yanlış olduğunu farkedip düzeltecek kadar yaşayamadıysa!! VE biz hep o son söylediği yanlışı, doğru bilip ona göre bilimi kurguluyorsak!

  3. Peki o trendeki adamın kolundaki saat neden yavaşlamıyor zaman duruyorsa 🙂 peki şunu soruyorum size trenin temas ettiği ray dünya saatine göre mi eskir yoksa ışık hızının yavaşlattığı zamana göremi eskir ? Tabiki de dünya saatine göre eskir . Yani ışık hızıyla gidiyorsun diye arkana baktığında zaman yavaşlıyorsa önüne baktığındada zaman hızlanmış olur yani zaman nötr dür . Zaman sabittir . Einstein in bulduğu şey Teslanın ona dediği gibi mor elbise giymiş dilenci gibidir . Göz boyamadır .

  4. Fatih beye şöyle açıklayayım dünya bir maddeden oluşuyor ve aynı atmosferik basıncın insanı ittiği gibi ya da denizde her daldığınız 10 metre için üzerinize 1 ATM basınç bindiği gibi uzay da dünya tarafından geri itildiği için üzerimizde bir basınç oluşturuyor, bu kozmik basınca da yer çekimi deniliyor. Bu basıncın uzay dokusunu en çok büküldüğü yer olan yeryüzünde biz çok hissederiz ama bu bükülme dünyadan uzaklaştıkça etkisini yitiriyor. Yani siz bir tenis topuna raket ile vurduğunuzda en çok vurulan tarafın esnemesi ve topun diğer ucunun neredeyse hiç esnememesi gibi. Yalnız burada raket dünya esneyen top ise uzay olmuş oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Related Posts
Total
0
Share